Бордо се класира на финал за Купата на Франция, след като спечели с 2:1 като гост на Троа. Мачът беше насрочен първоначално за миналата седмица, но Федерацията на страната реши да го отложи заради опасност от наводнения в регион Обе.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута чрез Жан-Кристоф Баебек, който беше изведен сам срещу вратаря Седрик Карасо и го преодоля за 1:0. Четири минути преди края на първото полувреме Шейк Диабате изравни с воле от 10 метра, пратил топката близо до гредата.

Изходът от мача беше решен в 63-ата минута, когато Жереми Бреше си вкара автогол. Бившият френски национал се опита да изчисти топката след центриране, но нескопосано я заби в собствената си врата. Минути преди последната съдийска свирка вратарят Карасо спаси победата на Бордо, след като по невероятен начин извади топовен удар от точката за изпълнение на дузпа на Маркуш душ Сантуш.

Двата отбора ще се срещнат отново в шампионатен мач в събота, в среща, която е доста по-важна за Троа, предпоследен в класирането и борещ се за оцеляване в Лига 1.

Бордо пък се класира за финал за Купата за първи път от 1987 година насам, когато печели трофея за последен път. Съперник на жирондинците на 31 май на Стад дьо Франс в Сен Дени ще бъде Евиан Тонон Гаяр.