Бордо спечели трета поредна победа във френското първенство по футбол и се завърна в борбата за европейските клубни турнири, като в същото време спря устрема на Лил побеждавайки го с 1:0 като домакин в среща от 17-ия кръг на Лига 1.

"Жирондинците" са шести в класирането на Лига 1 с актив от 27 точки, колкото има и 5-ия Олимпик (Марсилия).

Полузащитникът Ландри Нгуемо стреля от далечно разстояние в 27-ата минута, след като топката се отклони от защитника Симон Кяер и излъга вратаря Винсънт Ениама, който не беше допускал попадение в своята мрежа в последните 11 мача от френското
първенство. С това "песовете" пропуснаха да спечелят важни точки в битката за титлата и изостават с четири точки от Пари Сен Жермен.

Бордо остана с десет души на терена след червен картон на Максим Пундже в 58-ата минута, но тимът удържа победата в 17-ия кръг на Лига 1.