Както и в мача с Лион, и сега Олимпик (Марсилия) изоставаше с два гола, но в крайна сметка се добра до равенство 2:2 срещу Бордо на собствен терен.

И в 19-ия кръг марсилци не успяха да стигнат до победата, което е техен четвърти пореден мач. Те имат 29 точки на 6-о място, а гостите от Бордо остават 4-и и за първи път от 23-и ноември насам не постигнаха победа в мач от първенството. Бордо е с 31 точки, на 8 точки от 3-ия Лил и на 12 от лидера Пари Сен Жермен.

В последните минути на мача домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, но Халифа не разчете паса на Жиняк, който му свали топката в близко разстояние до вратата.

Бразилецът Жусие откри резултата в 34-ата минута след изпълнение на корнер от ляво Обранияк спечели въздушния дуел с Ромао около точката за изпълнение на дузпа.

Манданда не се намеси много качествено и за бразилският дребосък не беше проблем да вкара петото си попадение от началото на сезона.

Ниокола-Мори Бейе удвои преднината на своите в 66-ата минута, като наказа грешка на защитника на Марсилия Абдала, който не се усети навреме да изчисти топката след центриране на Мариано.

Само в рамките на 1 минута домакините изравниха с голове на Алексис Ромао, който реализира след неубедителна намеса на вратаря-ветеран Седрик Карасо.

Андре-Пиер Жиняк направи 2:2 само 50 секунди по-късно. Той изпревари Планус и на първа греда засече центриране на Бенжамен Мензи.