Без много да се напряга, Германия си свърши работата при гостуването на Фарьорските острови и постигна победа с 3:0, която значително доближи Бундестима до класирането на световното първенство през 2014 г.

Пер Мертезакер в 22-ата, Месут Йозил от дузпа в 74-ата и Томас Мюлер в 84-ата минути вкараха головете за победата.

Борбата за второто място и класиране на бараж в тази група обаче остава ожесточена. Швеция постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Казахстан, а попадението очаквано бе на Златан Ибрахимович още в първата минута.

Със същия резултат Австрия победи като домакин Ейре. Успехът обаче дойде трудно и голът падна едва в 84-ата мин., а негов автор бе звездата на отбора Дейвид Алаба.

Два кръга преди края на борбата Германия е лидер с 22 точки, следван от Швеция със 17, Австрия с 14, Ейре с 11, Казахстан с 4 и Фарьорските острови с 0.