Бока Хуниорс и Ривър Плейт не можаха да излъчат победител в суперкласиката на Аржентина и направиха 1:1 в дербито, което бе част от програмата от 12-ия кръг на Торнео Финал на Примера дивисион.

В малко експериментален състав след мача за Копа Либертадорес срещу Коринтианс през седмицата, Бока успя да измъкне точка, но все пак затвърди още повече кризата, в която се намира и увеличи на 11 мача негативната серия без победа. Резултатъ бе негативен и за Ривър, който пък се отдалечи от първото място в класирането.

Срещата започна фантастично и още в първата минута след центриране отдясно на Карлос Санчес, нисичкият Мануел Лансини с глава откри резултата.

Домакините от Бока стигнаха до равенството в 39-ата минута, когато перфектна многоходова атака бе завършена от Сантяго Силва.

Второто полувреме предложи доста по-ниско качество на игра, а за това до голяма степен допринесоха и феновете на стадион "Ла Бомбонера”. Мачът на няколко пъти бе прекъсван заради поведението на публиката, което накъса и играта на двата отбора, а в крайна сметка срещата дори бе удължена с почти 15 минути.

Единият случай на прекъсване на двубоя дойде, след като треньорът на Ривър Рамон Диас влезе в пререкание с феновете на домакините и в крайна сметка бе изгонен от резервната скамейка. Бока също се отчете с червен картон, но на терена. "Златисто-сините” завършиха мача с десет души, след като Гийермо Бурдисо получи червен картон за груб фаул в 111-ата минута.

В класирането Ривър Плейт остава на 3-то място с 22 точки, вече с 4 по-малко от лидера Ланус. Бока Хуниорс е 18-и с 10 точки и едва една победа от началото на шампионата.