Бенфика не спести сили за предстоящия полуфинал на Лига Европа и спечели голямото лисабонско дерби със Спортинг с 2:0 в мач от 26-ия кръг.

Едуардо Салвио откри резултата в 36-ата минута, а Родриго Лима фиксира крайното 2:0 с попадение в 78-ата.

Над всички в мача обаче беше аржентинският плеймейкър Николас Гайтан, който вещо организираше атаките на своите и беше в основата и на двата гола. Салвио откри с удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле, пращайки топката под плонжа на вратаря Руй Патрисио, след което "лъвовете" опитаха да стигнат до равенство. През второто полувреме при една от контраатаките Лима стреля от границата на наказателното поле, топката мина през двама бранители и стана неуловима за вратаря Руй Патрисио. Футболистите на Спортинг, които стартираха в първенството доста слабо, не успяха да се противопоставят сериозно в тази среща.

След успеха Бенфика запази аванса си от четири точки пред Порто на върха в класирането четири кръга преди края. Лисабонските "орли" имат 70, пред Порто с 66. В четвъртък Бенфика гостува на Фенербахче в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа, която ще може да гледате пряко по bTV Action и на VOYO.BG от 22:05 часа.

Спортинг е едва на 8-о място с 33 точки. Люта битка се води за 3-ото място, даващо право на квалификации за място в Шампионската лига. В момента то се заема от Пасош де Ферейра с 49 точки, 3 повече от Брага.