Невероятен мач изиграха Бенфика и Спортинг за Купата на Португалия. По ирония на съдбата жребият отреди да има лисабонско дерби още на 1/16-финалите на турнира, а двата тима спретнаха истински спектакъл на "Ещадио да Луж". Домакинът Бенфика излезе победител след продължения с 4:3, а в редовното време срещата завърши 3:3.

Оскар Кардосо откри резултата за "орлите" още 12-ата минута, но Спортинг изравни чрез Диего Капел в 37-ата. Още преди почивката, в 42-ата и 45-ата мин., Кардосо реализира нови два гола и стигна до хеттрик. В 62-ата мин. Маурисио върна едно попадение за 3:2, но в края на срещата футболистите на Бенфика вече се виждаха победители. В добавеното време Ислам Слимани ги попари и вкара мача в продължения. Там все пак Бенфика стигна до успеха и с гол на Луизао в 97-ата мин. се поздрави с крайния успех с 4:3.

Така Бенфика продължава на 1/8-финалите, а Спортинг ще може да се концентрира върху шампионата, в който през този сезон отново е фактор и провала през миналия, сега заема 2-ро място и е само на 3 точки от лидера Порто.