Бенфика и Порто направиха 2:2 в зрелищно Суперкласико в двубой от 14-ия кръг на португалското първенство.

И четирите гола паднаха в рамките на 9 минути от 8-ата до 17-ата, а след този резултат Бенфика остава начело с три точки пред Порто и мач повече.

"Орлите" са начело с 36, Порто следва с 33 и отложен мач с Бейра Мар. На 3-ото място остава Брага, който падна с 2:3 от Насионал (Мадейра) и почти беше застигнат от Витория Гимараеш, която е на 4-а позиция с 25.

Треньорът на домакините Жорже Жезуш беше избрал доста дефанзивна тактика за мача, като остави на пейката Пабло Аймар, Алан Кардец, Ола Джон и Карлош Мартинш. Логично гостите от Порто взеха инициативата и в 8-ата минута откриха резултата.

Защитникът Елиаким Мангала с глава прати топката в мрежата, засичайки центриране Жоао Моутиньо от свободен удар. Неманя Матич обаче изравни две минути по-късно с далечен удар след подаване от корнер.

Най-добрият на терена в срещата - колумбийският нападател Джаксон Мартинес изведе отново гостите напред, наказвайки грешка на вратаря Артур Мораеш, който изпусна топката. Само след още две минути обаче Николас Гайтан изравни за втори път, използвайки неразбирателство между Езекиел Гарай и Макси Перейра.