Бенфика завърши 2;2 като гост на Насионал (Мадейра) в мач от 18-ия кръг на португалското първенство.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута чрез Барселос. Бенфика стигна до обрат още преди почивката след автогол на Мексер (16) и Уратевискайа (37). Насионал успя да изравни 8 минути след началото на втората част с попадение на Матеус.

Двубоят завърши с три червени картона - един за домакините и два за гостите. От Насионал бе изгонен Марсал (89), а от Бенфика бяха отстранени Кардосо (89) и матич (95).

От равенството на Бенфика не успя да се възпозва лидера Порто, който изненадващо не упспя да победи като домакин Оланензе и завърши 1:1.

Така двата португалски гранда остават на върха в класирането с равен брой точки по 46. Трети се нарежда Пасош де Ферейра с 31.