Бастия победи Тулуза с 3:1 като гост в отложен мач от 22-ия кръг на Лига 1. Двубоят трябваше да се играе преди три седмици, но бе отложен заради наводнен терен.

Гостите започнаха ударно и поведоха още в 11-ата минута, когато Джибрил Сисе откри резултата.

В 25-ата минута зрителите на "Стад Мюнисипал" бяха зарадвани от изравнително попадение, дело на Еден бен Басат, но в продължението на първото полувреме Бастия възстанови аванса си, след като Модесто се възползва от пас на Сисе и направи 2:1.

След почивката Тулуза остана с човек по-малко след експресни два жълти картона за влезлия като резерва Шантом, като крайното 3:1 за гостите оформи друга резерва - Джани Бруно, който се разписа в 91-ата минута.

Със спечелените три точки Бастия се изкачи на 10-а позиция с 33 точки, докато Тулуза е 12-и с три по-малко.