Италия не допусна изненада и успя да стигне допобеда на старта на участиеот си в турнира за Купата на конфедерациите. Макар и малко трудно "скуадра адзура” спечели с 2:1 срещу Мексико във втората среща от първия кръг на група "А” на надпреварата, която се игра на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро.

Италианците започнаха активно срещата и още в началните минути Марио Балотели на два пъти застраши вратата на съперника, като в първия случай решителна намеса на вратаря Хосе Корона спаси Мексико.

Северноамериканците обаче бързо успяха да отвърнат и в 12-ата минута само късмета спаси "адзурите”. Джовани дос Сантос проби отляво, справи се с Иняцио Абате на аутлинията и подаде към Андрес Гуардадо, който стреля добре, но ударът му срещна напречната греда.

Все пак Италия владееше повече иницативата и това преимущество бе материализирано в 27-ата минута. Играещият своя мач номер 100 за националния отбор Андреа Пирло показа класата си и с перфектно изпълнение на пряк свободен удар реализира за 1:0.

Мексико обаче бързо успя да изравни и в 34-ата мин. резултатът вече бе 1:1. Хавиер Ернандес бе точен от дузпа, а основната заслуга за попадението бе на Джовани дос Сантос, който нахлу в наказателното поле и принуди Андреа Бардзали да го фаулира.

След почивката темпото на игра спадна и играта се пренесе основно в центъра на терена. "Адзурите” стигнаха до положение в 54-ата минута, когато след удар от свободен удар на Пирло се получи разбъркване, Монтоливо се озова на стрелкова позиция, но не можа да отиграе топката и изрита топката право към Корона.

Победният гол падна в 78-ата минута и бе дело на Марио Балотели. След красива комбинация, преминала през Пирло и Джакерини, Супер Марио успя да се пребори с тяло за една висока топка на границата на наказателното поле с Франсиско Родригес, овладя добре измъквайки се от капитана на мексиканците и с плътен шут реализира за 2:1.

Така след първия кръг в група А на турнира Бразилия и Италия са с по 3 точки, като домакините на турнира имат предимство в головата разлика след успеха си с 3:0 срещу Япония.