Байерн се класира на финал на Световното клубно първенство. Европейският шампион се наложи над китайския Гуанджоу с категоричното 3:0. Трите гола паднаха в рамките на седем минути. Номинираният за "Златната топка" Франк Рибери откри резултата в 40-ата минута. Марио Манджукич удвои в 44-ата.

Така завърши първото полувреме. Само две минути след подновяването на играта всичко в мача свърши. Гьотце направи резултата класически. Интересното е, че освен с три гола Байерн се отчете и с пет греди и можеше да спечели още по-убедително.

Китайците, които са водени от Марчело Липи, не можаха да се противопоставят успешно на именития си съперник и логично отпаднаха на полуфинала. Байерн чака съперника си за финала. Той ще бъде или Атлетико (Минейро), или Раджа (Казабланка).