Аякс отпадна от купата на Холандия на полуфинал, след като бе разгромен с 0:3 от АЗ Алкмаар. Първата част завърши 0:0, но след почивката нещата не се развиха добре за Аякс. Всъщност всичко най-интересно се случи в последните 15 минути на двубоя.

Алтидор откри резултата в 74-ата минута след пас на Джоузи. Гудмунсун направи 2:0 за АЗ в 88-ата минута, но това не бе всичко. В 90-ата минута Алтидор вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:0, с което постави Аякс на колене. С това лошата серия на тима продължи. За Лига Европа холандският тим бе отстранен от Стяуа, след изпълнение на дузпи.

На финала за Купата на Холандия АЗ Алкмаар ще срещне ПСВ Айндховен, който се наложи над Цволе също с 3:0.