Расистки обиди по адрес на американския нападател Джоузи Алтидор белязаха двубоя между втородивизионния Ден Бош и АЗ Алкмаар от четвъртфиналите в турнира за Купата на Холандия.

Гостите спечелиха с 5:0 и се класираха за полуфиналите. Алтидор се разписа от дузпа в 39-ата минута. Два гола реализира Адам Маер в 35-ата и 60-ата минути, а преди тях по един добавиха Виктор Елм в 5-ата и Йохан Гудмундсон в 23-ата мин.

Главният съдия Рейнолд Видемайер призова ръководството на Ден Бош да отправят призив към феновете по радиоуредбата, предупреждавайки ги, че ако не престанат ще прекрати мача. Срещата се наложи за кратко да бъде спряна в началото на второто полувреме, след като зрителите замеряха със снежни топки страничния съдия.

Домакините доиграха мача с девет души, след като червени картони получиха Йеле де Бок в 38-ата минута и Жоел Брок в 51-ата.

АЗ Алкмаар е първият полуфиналист, а останалите три участника ще бъдат излъчени от двубоите: