Аякс спечели Суперкупата на Холандия, след като успя да обърне в продълженията АЗ Алкмаар. Редовното време завърши 2:2, като Аякс изоставаше с 0:2 по- малкоот 25 минути преди края, а в допълнителното време стигнаха и до пълен обрат за успеха с 3:3.

Първото полувреме завърши без голове, въпреки че положения и за двата отбора не липсваха. В 51-ата минута АЗ Алкмаар стигна първи до попадение след атака на двамата си исландски нападатели Йохан Берг Гудмундсон и Аарон Йохансон, като първият откри резултата. В 67-ата мин. Йохансон също се вписа сред голмайсторите и АЗ удвои.

Шампионите обаче бързо върнаха едно от попаденията. Само две минути по-късно Кристиан Ериксен отклони топката в мрежата след изпълнение на свободен удар. В 75-ата мин. друг исландец на терена Колбейн Сигторсон вкара за 2:2 прати срещата в продължения.

Аякс стигна до крайния успех с 3:2 в 103-ата мин. с попадение на Сим де Йонг, който бе точен след асистенция на Кристиан Ериксен. Така тимът от Амстердам прекъсна серията от три поредни поражения в мача за трофея и го спечели за общо осми път.