Аякс измъкна равенство 1:1 при гостуването си на лидера Твенте и му попречи да дръпне с три точки на върха в класирането в холандското първенство пред втория ПСВ Айндховен, който има мач по-малко и ще играе срещу Грьонинген. Бившият тим на Николай Михайлов игра по-добре през първото полувреме, след което водеше с гол на Люк Кастайньос, разписал се в 22-ата минута. Авторът на попадението за Твенте пропусна още една отлична възможност преди почивката. Аякс се активизира през второто полувреме, но натискът на футболистите на Франк Де Бур даде резултат чак в 81-ата минута, когато Колбейн Сигтурсон наказа груба грешка на защитник на домакините и донесе точката на шампионите. Твенте оглавява временното подреждане с 19 точки пред ПСВ Айндховен и Аякс с по 18.