Аякс спечели много важна победа в дербито с ПСВ Айндховен в пряк сблъсък с отношение къв титлата в Холандия. Грандът от Амстердам спечели като гост с 3:2 и вече има солиден аванс в борбата за титлата, след като другите два тима в спора за първото място Витес и Фейенорд допуснаха грешки в този кръг.

ПСВ на два пъти успяваше да изравни, но в крайна сметка Аякс стигна до успеха. Колбейн Сигторсон откри резултата за гостите в 33-ата минута, но Джърмейн Ленс реализира за 1:1 в 43-ата. Кристиан Ериксен бе точен за Аякс в 52-ата мин, но отново Ленс възстанови равенството в 69-ата. Успехът донесе Дерк Боригтер в 77-ата минута.

Така в класирането Аякс вече има 5 точки аванс на върха и вече направи сериозна заявка за защита на титлата 4 кръга преди края. Витес, който в събота направи 3:3 с Рода е 2-ри с 61 точки, а ПСВ Айндховен е с 60. С толкова е и Фейенорд, който се издъни при гостуването си на Валвайк и направи 1:1. До края на първенство Аякс ще има домакинства на Хееренвеен и последния Вилем II и гостувания на НАК Бреда и Грьонинген, и ако спечели в три от тези срещи, то отново ще е шампион.