Аякс спечели дербито на кръга в Холандия, след като надви с 1:0 на собствен терен ПСВ Айндховен. С този успех тимът от Амстердам събра 40 точки и изпревари на върха по голова разлика Витес.

На 3-о място е Твенте с 37, а след тях е Фейенорд с 36. ПСВ Айндховен заема 8-о място с 26 точки.

Очакванията за атрактивен и изпълнен с атаки двубой не се оправдаха. Все пак домакините стигнаха до успеха с гола на исландския си нападател Колбейн Сигторсон в 64-ата минута, който засече с глава подаване на Ласе Шьоне.

Иначе домакините имаха едва още един удар за целия мач, пак на Сигторсон, който вече има 6 попадения от началото на първенството.

Възможностите за отбора на ПСВ бяха предимно през първото полувреме, но нападателите им Руис, Юрген Локадия и Мемфис Депай бяха неточни в изстрелите си.