Пари Сен Жермен записа шесто равенство от началото на сезона във френската Лига 1. Воденият от Карло Анчелоти тим завърши 0:0 с Аячо в мач от 20-ия кръг на шампионата и почти сигурно ще загуби лидерската си позиция след изиграването на останалите двубои през уикенда.

Столичани играха с човек по-малко през втората част, след като в 45-ата минута заради директен червен картон бе изгонен Тиаго Мота. ПСЖ създаде повече положения, но не съумя да вкара гол. Звездата на тима Златан Ибрахимович този път не се представи на ниво, като само веднъж прати топката в очертанията на вратата на гостите.

В класирането ПСЖ води с 39 точки, пред Олимпик Лион и Олимпик Марсилия с по 38, които са с мач по-малко. Аячо е 15-и с 20 точки.

Преди това, до равенство се стигна и в мача между Сент Етиен и Тулуза. Двубоят завърши 2:2.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута след попадение на Люик Перен, но малко след това Етиен Дидо възстанови равенството. В 62-ата минута Тулуза стигна до пълен обрат след гол на Серж Орие. Крайното 2:2 оформи Йоан Моло в 62-ата минута.

В класирането Сент Етиен е десети с 28 точки, а Тулуза заема 11-ата позиция с 27 точки.