Женският национален отбор на България загуби с 1:6 от
Австрия в мач от седма квалификационна група за световно първенство по футбол.

На Градския стадион в Ловеч австрийките имаха пълно
превъзходство. Те рано си осигуриха комфортен аванс от два гола.

Още в четвъртата минута Бергер с глава откри резултата след центриране от корнер. В 8-ата минута Пьотъл покачи на 2:0, засичайки от движение центриране отдясно.

Едва в средата на полувремето българките организираха две-три добри атаки, но не успяха да затрудня австрийската вратарка. В 41-ата минута отново Пьотъл покачи на 3:0 за Австрия с удар от наказателното поле. Две минути преди почивката Пунтигам се разписа за 4:0 за
Австрия.

В началото на второто полувреме гостенките набързо вкраха два гола във вратата на Роксана Шахънска. В 51-ата минута след центриране от корнер Асауер увеличи на 5:0. В 56-ата минута Макас беше изведена зад гърба на българската отбрана и вкара шестия гол за Австрия.

Българките все пак стигнха до гол, което е втори за тях в тези квалификацици след гола във вратата на Казахстан. В 66-ата минута след добре организирана контраатака Силвия Радойска с хубав удар успя да прехвърли вратарката на Австрия за крайното 1:6.

След тази загуба България остана на последното, 6-то място в групата с актив от 1 точка след пет загуби и един равен мач с Казахстан и голова ралика 2:39.

Състав на България: Роскана Шахънска, Моника Ръждева, Вени Дона Сабинска, Велина Кошлева, Силвия Радойска, Борислава Кирева, Даяна Петракиева, Лиляна Костова, Лидия Начева, Кристина Петрунова, Радослава
Славчева /Селена Маслелиева, Полина Георгиева и Ива Колева/.