Европейският шампион Байерн си намери майстора в лицето на доста неочакван отбор. Навръх 43-тия рожден на треньора си Хосеп Гуардиола изглежда подцениха контролата срещу Ред Бул (Залцбург) и претърпяха тежка загуба с 0:3 в Австрия. Това бе е едва второ поражение за тима от Мюнхен през този сезон, като първото бе в мача от Шампионската лига срещу Манчестър Сити, когато отстъпи с 2:3.

Пеп Гуардиола даде почивка на най-важните си играчи като Франк Рибери, Ариен Робен, Бастиан Швайнщайгер и Филип Лам, но останалите титуляри бяха на линия. При това баварците отнесоха три гола още до почивката - Мане в 13-ата, Сориано от дузпа в 20-ата и Цюл в 44-ата минути бяха точни за Залцбург.

Поражението на Байерн можеше да е още по-тежко. Още в началото на второто полувреме Мане нацели гредата на вратата на Нойер, а в 76-ата мин. Кампъл изпусна дузпа.