Аржентина победи Парагвай с 5:2 като гост в квалификационен мач за Мондиал 2014 от зона „Южна Америка” и по този начин си гарантира участие на световното първенство, което ще се проведе в Бразилия.

Гостите откриха резултата още в 12-ата минута, след като защитник на домакините извърши нарушение в наказателното поле и съдията свири дузпа. Точен от бялата точка бе Лионел Меси. Само 5 минути по-късно обаче аутсайдерът Парагвай успя да изравни с гол на Хосе Нунес, но в 33-ата минута натискът на Аржентина отново си каза думата и отборът си върна водачеството с попадение на Серхио Агуеро.

В началото на второто полувреме (50) Анхел ди Мария също се разписа за Аржентина, а три минути по-късно гостите получиха втора дузпа и отново Меси бе точен за 1:4.
В 86-ата минута Роке Санта Крус успя да вкара гол, който да намали разгрома на Парагвай, но радостта трая кратко, защото в 90-ата минута Макси Родригес също вкара гол за Аржентина и оформи крайното 2:5.

След тази победа Аржентина има актив от 29 точки на върха в класирането и няма възможност да изпадне от челните четири позиции, докато Парагвай остава на предпоследното 8-мо място с 11 точки.