Аржентина записа първата си победа срещу Швеция, след като се наложи с 3:2 над тима на Златан Ибрахимович, които пък за пръв път губи на новия си национален стадион в Стокхолм.

Лео Меси бе капитан на „гаучосите”, но не успя да се разпише. Все пак голямата звезда на световния футбол направи чудесно представяне и бе избран за играч на мача. Най-ярката фигура в състава на домакините – Златан Ибвахимович, пък не блесна особено и бе заменен на почивката.

Аржентина поведе още в 3-ата минута с автогол на Микаел Лустик, който с много лош късмет отклони топка, центрирана от Анхел ди Мария в собствената си врата. Все пак Швеция изравни в 18-ата минута с гол на Йонас Олсон, който надскочи всички след центриране от корнер на Калстрьом.

Само две минути по-късно обаче Серхио Агуеро върна преднината на гостите след хубава асистенция на Ди Мария. В 23-ата минута пък Гонсало Игуаин направи резултата 3:1.

През второто полувреме Аржентина продължи с чудесната си игра, но вратарят на Швеция се представи отлично и не допусна нов гол във вратата си. В 5-ата минута от добавеното време на мача Расмус Елм дори успя да върне един гол с попадение от фаул и оформи крайното 2:3.

Малко преди края на мача, на терена нахлу фен с фланелка на Барселона и успя да прегърне идола си Лео Меси. Секунди по-късно полицията вече го извеждаше.