Аржентина записа второ поредно равенство в квалификациите за световното първенство – направи 1:1 с Еквадор, а преди няколко дни записа 0:0 с Еквадор. Въпреки изпуснатите точки, „гаучосите” остават лидер с своята група с 26 точки.

Аржентина поведе още в 4-ата минута с гол на Серхио Агуеро от дузпа. Вратаря на Еквадор извърши нарушение срещу Родриго Паласио и това доведе до наказателния удар. В отсъствието на Лионел Меси дузпата бе поверена на Агуеро и той не сгреши.

Веднага последва натиск на домакините, които бързо стигнаха до изравнителен гол. В 17-ата минута Сегундо Кастийо засече с глава центриране в наказателното поле и резултатът вече не 1:1. Доминацията на Еквадор продължи и след попадението, но доста пропуски лишиха домакините от победата.

Меси влезе в игра през второто полувреме, в 60-ата минута, но и това не даде предимство на Аржентина. В 89-ата минута „гаучосите” дори останаха с човек по-малко след безумен червен картон на Хавиер Масчерано, който по някаква причина нападна и изрита шофьора на медицинската количка, която го изнасяше от терена.

9. Парагвай 12 2 2 8 9-23 8

Първите четири отбора се класират директно за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година, а петият играе бараж в два мача с петия от зона Азия.