Никак не е лесно да се играе 90 минути на пълни обороти и то на 3650 метра надморска височина. Доказателство за това твърдение, което и само на думи си звучи реално, е как се отрази такава среща на едни от най-добрите и подготвени футболисти в света – тези на Аржентина.

Срещата в Ла Пас с Боливия завърши 1:1, но никой не може да вини гостите за равенството, като се има предвид състоянието на футболистите при толкова разреден кислород.

Звездата на Реал (Мадрид) Анхрл ди Мария трябваше да ползва кислородна маска, за да не припадне, а Лео Меси е повръщал от изтощение на почивката и началото на второто полувреме се забави по тази причина. Въпреки това и двамата продължиха играта.

След срещата президентът на Боливия Ево Моралес опита малко да разведри настроението на голямата звезда на Аржентина и подари на Меси традиционно пончо.