Аржентина победи Чили с 2:1 като гост и продължава победния си ход в световните квалификации в зона "Южна Америка". Възпитаниците на селекционера Алехандро Сабея продължават да водят еднолично във временното класиране, като записаха 7-ми пореден мач без загуба след 9 изиграни двубоя. Голямата звезда на гостите Лионел Меси пък отново се разписа, като това бе негов 14-и гол в 14-те мача, които играе под ръководството на Сабея.

Лидерът на Барселона откри резултата в 28-ата минута след извеждащ пас на Фернандо Гаго, а само три минути по-късно Гонсало Игуаин удвои преднината на тима си. В самия край на двубоя домакините успяха да направят загубата си почетна чрез Фелипе Гутиерес, който се разписа в 92-ата минута.

В друга среща Уругвай загуби с 1:4 навън срещу Боливия. Нападателят на домакините Карлос Сауседо се отличи с хеттрик на стадиона в Ла Пас, а урусите имат 11 допуснати гола в последните си три изиграни двубоя.

Уругвайският отбор се намира на пета позиция в класирането. Ако я запази, ще може да играе в плейофите за класиране на световното първенство в Бразилия. Уругвай игра в малкия финал в Южна Африка преди две години и стана най-силно представилият се отбор от Южна Америка на Мондиал 2010.

В другите квалификационни срещи Парагвай победи Перу като домакин с 1:0, докато Венецуела и Еквадор завършиха наравно 1:1.