Армения изненада Чехия и победи с 2:1 като гост в Прага в мач от квалификационна група “B” за Мондиал 2014, в която се намира и България. Точно „трикольорите” са следващият съперник на арменците, които този път ще имат и предимството на домакинството.

След победата Армения се изравни с Чехия по точки – и двата тима имат по 9. По-добрата голова разлика обаче задържа чехите на трета позиция, докато арменците са четвърти. Загубата на Чехия е добра новина за България, защото дори и при загуба от Италия, „трикольорите” ще запазят второто място в групата със своите 10 точки.

Армения поведе в 31-ата минута с гол на Карлен Мъкърчян, но в 71-ата Томаш Росицки изравни за домакините. В добавеното време на мача обаче Геворг Газарян донесе ценната победа за своя тим.