Англия победи Черна гора с 3:1 и направи решителна крачка към директно класиране за световното първенство по футбол, което е догодина в Бразилия.

"Трите лъва" са начело в своята група "Н" кръг преди края, но се нуждаят от още един успех, за да приключат като лидери.

Момчетата на Рой Ходжсън имаха доста проблеми през първата част, като на почивката се оттеглиха при резултат 0:0. След почивката обаче лицето на тима се преобрази за радост на хилядите зрители, изпълнили стадион "Уембли".

В 48-ата минута Уейн Рууни откри резултата с удар отблизо. В 62-ата минута пък Бранко Бошкович си отбеляза ефектен автогол.

Деян Дамянович върна интригата в двубоя в 71-ата минута, но това продължи кратко, тъй като седем минути по-късно младият играч на Тотнъм Андрос Таунзенд вкара нов гол във вратата на Черна гора, негов дебютен с националната фланелка.

Крайното 4:1 оформи Даниел Стъридж след точно изпълнена дузпа в продължението. Нападателят на Ливърпул бе повален в наказателното поле от Иван Кецоевич и след това сам изпълни хладнокръвно наказателния удар за убедителния успех на домакините.

В друга среща от тази група Андрий Ярмоленко донесе минимален успех на Украйна с 1:0 срещу Полша в Харков. Молдова пък се справи с класическото 3:0 срещу аутсайдера Сан Марино.

Кръг преди края класирането в тази група изглежда така: лидер е Англия с 19 точки, пред Украйна с 18, Черна гора с 15, Полша с 13, Молдова с 8 и Сан Марино с 0.

Всичко ще се реши във вторник, 15 октомври, когато са двубоите Англия - Полша, Сан Марино - Украйна и Черна гора - Молдова.