Англия постигна престижна победа с 2:1 над Бразия в приятелска среща, игран на стадион "Уембли". Гостите обаче не отстъпваха много с играта си и записаха пропусната дузпа и греда.

Срещата започна много силно и невероятна възможност за Англия се разкри още в 10-ата минута на мача - Рууни стреля с глава отблизо, но Жулио Сезар блесна с невероятно спасяване и резултатът се запази 0:0.

В 19-ата минута бе дадена дузпа, а зад топката застана Роналдиньо, но с разочароващо изпълнение даде шанс на Джо Харт да спаси и английският вратар се справи чудесно. Дори и добавката не позволи на Бразилия да поведе.

В 26-ата минута Уейн Рууни откри резултата, след като Уолкут преди това пробва късмета си след хубава атака на Англия, но Сезар изби, а топката се оказа в Рууни и той не сгреши за 1:0.

Още с началото  на второто полувреме резервата на Луис Фабиано Фред успя да изравни резултата, а само секунди след това нацели и греда.

След един час игра обаче Англия отново си върна водачеството със страхотен изстрел на Лампард от границата на наказателното поле. Топката първо среща гредата, но след това влезе в мрежата за 2:1.

АНГЛИЯ: Харт, Кол, Джонсън, Кейхил, Смолинг, Джерард, Уилшер, Клевърли, Рууни, Уолкът, Уелбек

БРАЗИЛИЯ: Жулио Сезар, Дани Алвеш, Адриано, Давид Луис, Данте, Роналдиньо, Рамирес, Оскар, Паулиньо, Луиш Фабиано, Неймар