Амкар (Перм) допусна първа загуба за сезона в руското първенство. Тимът, в който играят четирима българи, загуби с 1:2 при гостуването на ФК Краснодар в последен мач от третия кръг на шампионата.

Цял мач за Амкар играха Георги Пеев, Петър Занев и Благой Георгиев, като и тримата получиха жълти картони. Четвъртият българин - Захари Сираков, започна като титуляр и бе заменен от Камеш в 71-а минута.

Амкар поведе в резултата с гол на Якубко в 30-а минута. Бившият играч на Левски - Жоаозиньо, изравни за ФК Краснодар от дузпа в 47-а минута, а три по-късно Марсио донесе трите точки за домакините.

Лидер в класирането след третия кръг е Спартак Москва с пълен актив от 9 точки. Амкар е на 11-о място с 4 точки