Колкото и странно да звучи Албания или Исландия поне за един ден можеха да оглавят класирането в група от световните квалификации. И двата тима обаче изпуснаха шанса си и за момента остават в борбата за класиране на бараж, с който да продължат борбата за Мондиал 2014 в Бразилия.

Албенците пропуснаха възможността си в последните минути на домакинството си с Норвегия и завършиха 1:1. Валдет Рама даде аванс на домакините в 41-ата минута, но Том Хьогли изравни в 87-ата.

Исландия загуби от гостуващия Словения с 2:4. Ясмин Куртич даде аванс на словенците в 11-ата минута, но домакините бързо стигнаха до обрат с попадения на Биркир Бярнасон в 22-ата и Алфред Финбогасон в 26-ата от дузпа. Валтер Бирса, също от дузпа изравни в 31-ата мин. През второто полувреме Словения стигна до успеха, а точни бяха Бощян Сезар в 62-ата и Андра жКирм в 85-ата мин.

В класирането начело остава Швейцария с 11 точки, следван от Албания с 10, Исландия с 9, Норвегия с 8, Словения с 6 и Кипър с 4. В събота Швейцария приема Кипър и ще има шанс да увеличи преднината си на върха.