Аякс победи АЗ Алкмаар с 1:0 и се класира за финала на турнира за Купата на Холандия по футбол.

Единственото попадение в срещата отбеляза Ласе Шьоне в 48-ата минута. Датският полузащитник се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Така Аякс запази шансове за дубъл в Холандия този сезон, след като води с шест точки и има мач по-малко от втория ПСВ Айндховен в шампионата.

В 33-ата минута гостите от Аякс останаха с човек по-малко на терена, след като Йоел Велтман получи втори жълт картон. За АЗ Алкмаар Арън Йохансон пропусна отсъдената дузпа. Само две минути след началото на втората част Матиас Йохансон от АЗ Алкмаар също беше изгонен.

На финала на 20 април в Ротердам Аякс ще играе с тима на Цволе, който в сряда победи с 2:1 НЕК Ниймеген.