Валенсия победи Базел с повече от убедителното 5:0 след продължения и си осигури място на полуфиналите в Лига Европа.

Испанците бяха загубили с 0:3 първата среща в Швейцария и оптимистите за реванша не бяха много. "Прилепите" обаче показаха уникален дух и зарадваха феновете, изпълнили "Местая".

Пако Алкасер откри резултата в 38-ата минута, а четири по-късно Едуардо Варгас покачи на 2:0, засичайки с глава центриране от фланга. Общият резултат бе изравнен в 70-ата минута, когато отново Пако Алкасер бе точен във вратата на Базел.

В 101-ата минута Марсело Диас от гостите срита съперник без топка и получи директен червен картон, което съвсем отчая съотборниците на Иван Иванов.

В продълженията Валенсия реши всичко в своя полза след попадения на Алкасер, който оформи хеттрика си в 113-ата минута, както и Хуан Бернат, който се разписа в 118-ата.