Нюкасъл и Бенфика излизат отново един срещу друг, след като превърнаха първия мач на португалска земя в спектакъл. Бенфика има аванс от 3:1, но английският отбор ще разчита на вярната си публика и на чудо, за да обърне нещата в своя полза.

В историята досега Бенфика пет пъти е отпадал на четвъртфинал от английски тимове, но сега победата от първия мач дава по-добри шансове на португалския състав.

Нюкасъл не е губил домакински мач този сезон на международната сцена, но е вкарал само 10 гола в Лига Европа от септември миналата година досега. В реванша играчите на Алън Пардю трябва да търсят два безответни гола и да поемат големи рискове в атака, разчитайки основно на Папис Сисе.

От друга страна португалския тим има в редиците си няколко играчи, които могат да се разпишат по всяко време при добрите контри, които лисабонският отбор организира. Особено Кардосо, който в своята лична статистика има отбелязани 17 гола с фланелката на Бенфика в Лига Европа, е особено труден за опазване.

Нюкасъл би трябвало да се намира в подем, след като в последния шампионатен кръг в Англия спечели важна победа в последните секунди с 1:0 срещу Фулъм. Това дава надежди в битката за оцеляване в първенството, която Нюкасъл води.

Тази победа може да е допълнителен стимул за „свраките”, които мечтаят за полуфинал в Лига Европа, въпреки загубата в Лисабон.

Бенфика обаче вярва в качествата на своите играчи и в стабилността на своя тим в игрови план. След 3:1 в първия мач предпоставките за това Бенфика да се класира напред са по-реални. Дали такава прогноза е оправдана ще покаже срещата-реванш от четвъртфиналите на Лига Европа, която зрителите на bTV Action и voyo.bg могат да проследят пряко в четвъртък от 22,05 Ч.