Първият мач на Лудогорец в групите на Лига Европа донесе първи гол на български тим във вратата на ПСВ Айндховен, а и изненадваща, но безкрайно сладка победа с 2:0 насред Холандия! Така дебютът на българския шампион се оказа повече от успешен.

В другия мач от група „В”, в която се намира и разградският тим, Черноморец (Одеса) също поднесе изненада и би Динамо (Загреб) като гост с 2:1.

Лудогорец изигра едно много равностойно първо полувреме, което обаче остана без гол. Все пак най-доброто положение бе за българския тим – в 41-ата минута Мисиджан пусна в наказателното поле към Марселиньо, той пропусна топката и тя стигна до Ешпиньо, който бе на страхотна позиция, но стреля слабо и вратарят Зут не се затрудни.

Второто полувреме започна с лек натиск на домакините, но това бързо се промени. В 50-ата минута Лудогорец пропусна нова чудесна възможност, след като Ешпиньо технично изведе Дани Абало зад защитата, но той би директно във вратаря на ПСВ.

След точно един час игра дойде и звездният момент за българския шампион! Роман Безяк се разписа със страхотен удар от около 40 метра. Той се възползва от грешка на вратаря Зут, който излезе необмислено, за да спасява от напредващия Мисиджан, изчисти, но не особено добре и топката попадна в Безяк. Централният бранител на ПСВ точно в този момент се подхлъзна и не успя да спре играча на Лудогорец, който вкара на опразнената, макар и далечна, врата.

Холандците опитаха натиск, с който да върнат попадението, пуснаха и Джи-Сунг Парк, но въпреки това в 74-ата минута разградчани вкараха още един гол, с който смълчаха холандската публика, за да може на „Филипс стейдиъм” да се чува само „Българи, юнаци!” Попадението реализира Мисиджан, който първо се забави малко, стреля, но нацели далечната греда, но топката се върна при него и при добавката той бе точен за 0:2 в полза на Лудогорец.

0:1, Безяк (60)

0:2, Мисиджан (74)

Ето и как се разви мачът по минути:

:
  • 90+3'
  • 90'
    Опасност пред вратата на Владо Стоянов, той излиза, но след това се налага и Мантула да чисти
  • 89'
    Последна смяна за Лудогорец - Мисиджан излиза, Иван Стоянов влиза
  • 86'
    Нова възможност за Лудогорец! Мишо Александров стреля от малък ъгъл, но Зут внимаваше и изби в корнер
  • 80'
    Христо Златински влиза на мястото на Роман Безяк
  • 79'
    Страхотно спасяване на Владо Стоянов! Той изби силен шут на влезлия Шаарс
  • 77'
    Шаарс влиза на мястото на Хилемарк
  • 75'
    Михаил Александров влиза на мястото на Дани Абало
  • 74'
    ГОООООЛ! Лудогорец повежда с 2:0, след като Мисиджан първо нацели гредата, но при добавката вкара
  • 68'
    Жълт картон за капитана Дяков
  • 61'
    Джи-Сунг Парк влиза на мястото на Бакали
  • 61'
    Матавж пропуска да изравни, след като засече с глава, но стреля на сантиметри от страничната греда
  • 60'
    ГОООООООО! Страхотен гол за Лудогорец! Безяк бележи от около 40 метра!
  • 58'
    Махер пробва силен и много далечен удар, с който да изненада Владо Стоянов, но вратарят на Лудогорец внимаваше и спаси
  • 56'
    Напрежение прд вратата на Лудогорец - хубава атака на ПСВ доведе до изстрел на Депай, но той бе неточен, последва разбъркване, но топката бе изчистена
  • 55'
    Фабио Ешпиньо получи жълт картон
  • 54'
    Жуниор Кайсара успя да напредне, опита да изведе Безяк сам срещу вратаря, но Зут пръв стигна до топката
  • 50'
    Лудогорец пропуска нова чудесна възможност! Ешпиньо изведе Абал зад защитата, той обаче стреля право във вратаря Зут
  • 47'
    Възможност за ПСВ, Матаваж обаче пропуска, след като стреля от движение
  • 46'
  • 45+1'
  • 44'
    Принудителна смяна в ПСВ - Вилемс е заменен от Йоргенсен
  • 42'
    Спасяване на Владо Стоянов след силен удар на Депай
  • 41'
    След добра контраатара Мисиджан пусна към Марселиньо, той обаче пропусна топката и тя стигна до Ешпиньо, но слабият му удар не затрудни Зут
  • 40'
    Тойвонен получи хубав пас и опита далечен изстрел, но неточно в аут
  • 33'
    Жълт картон за Депай, който влезе доста грубо на Дани Абало
  • 33'
    Абало също е предупреден от рефера, но за невъздържаното си поведение след фаула срещу него
  • 31'
    Нова добра атака на Лудогорец, Абало подаде към Безяк, но той не успя да овладее топката пред вратата и Зут спаси без проблем
  • 27'
    Хубава атака на Лудогорец - Марселиньо опита подаване към Дани Абало, но пасът бе дълг и топката излезе в аут
  • 19'
    Трудни минути за Лудогорец, играта се развива в тяхното наказателно поле, но на два пъри Владо Стоянов спасява
  • 17'
    След пряк свободен удар Владо Стоянов излезе и изби, но топката попадна отново в играч на ПСВ, който стреля към опразнената врата, но Барт изби