Рубин (Казан) победи Леванте с 2:0 след продължения и се класира за 1/4-финалите в Лига Европа. В редовното време двата тима отново не успяха да си отбележат гол - както и миналата седмица, и завършиха наравно 0:0.

След 190 минути голова "суша" обаче централният нападател на руския тим Рондон най-накрая разпечата вратата на съперника и засече центриране на Натхо - 1:0 в 100-ата минута.

Леванте се хвърли в търсене на изравнителен гол, който да ги класира напред и Байестерос можеше да направи 1:1 в 111-ата минута, но мощният му шут отдалеч бе избит с мъка в корнер.

Последва обаче контраатака на Рубин и влезлият малко по-рано на терена Дядюн се измъкна сам срещу вратаря Навас и отбеляза за 2:0.

Ето и как се разви мачът минута по минута:

:
  • 120+2'
  • 120'
    Две минути продължение на мача
  • 116'
    Втора смяна за Рубин - Кисляк заменя Карадениз
  • 112'
    ГОООЛ! 2:0 за Рубин, резервата Дадюн класира тима си напред
  • 111'
    Страхотна тупалка на Байестерос от 35 метра, вратарят Рижиков изби в корнер
  • 107'
    Официално предупреждение за Роман Ерьоменко
  • 106'
    Начало на второ продължение
  • 105'
    Жълт картон за Наваро, който фаулира Дядюн
  • 105'
    Край на първо продължение
  • 101'
    Смяна за Рубин - Дядюн се появи на терена вместо Касаев
  • 100'
    ГОООЛ! 1:0 за Рубин. Най-накрая пада гол след 190 минути "суша", голмайстор е Рондон
  • 91'
    Начало на първо продължение
  • 91'
    Последна смяна за гостите - Хуанлу влиза на мястото на Рубен Гарсия
  • 90+3'
    Край на второ полувреме
  • 90+3'
    Ще наблюдаваме две продължения от по 15 минути, след като първата среща също завърши наравно 0:0
  • 90'
    Три минути продължение на редовното време
  • 89'
    Силни минути за Рубин, тимът от Казан търси победен гол, но отбраната на Леванте удържа натиска
  • 79'
    Жълт картон за Калешин заради грубо влизане в краката на съперник
  • 78'
    Страхотен удар на Натхо отдалеч, вратарят на Леванте Навас с мъка изби в корнер
  • 76'
    Втора смяна за Леванте - Ел Зхар бе сменен от Риос
  • 66'
    Първа смяна в мача - Валдо заменя Акуафреска в състава на Леванте
  • 65'
    Ел Зхар можеше да открие резултата в полза на Леванте с диагонален удар отляво, но топката "облиза" дясната греда
  • 52'
    Натхо пробва удар в горния десен ъгъл от границата на наказателното поле, но шутът му бе неточен
  • 47'
    Отличен изведнащ пас на Натхо към Рондон, нападателят обаче не успя да спре топката
  • 46'
  • 45+2'
  • 45+1'
    Опасно - Орбаис се измъкна, но Лел в последния момент блокира удара
  • 45+1'
    Жълт картон за Иван Маркано
  • 45'
    Две минути добавено време
  • 34'
    Караденис размени двойно подаване с Ерьоменко, след което опита да прехвърли Навас, но прехвърли и вратата
  • 32'
    Нов шанс за Рубин - Натхо стреля в долния ляв ъгъл, вратарят Навас плонжира и лови
  • 21'
    Рондон можеше да открие резултата след центриране отдясно, стреля от въздуха с левия крак, но прати топката встрани
  • 2'
    Рубин стартира агресивно - Натхо опита изненадващ удар от 30-ина метра, топката обаче мина високо над вратата