на живо

Прокоба: Аякс забрави какво е победа след Разград (ВИДЕО)

Брайтън удължи кошмара на амстердамци

Кошмарът за Аякс продължава! Нидерландският гранд удължи на 9 мача серията си без победа, след като отстъпи с 0:2 като гост на Брайтън в група 2 на Лига Европа.

Последният успех на амстердамци е с 4:1 срещу Лудогорец в плейофите на турнира. От визитата си в Разград насам обаче Аякс има вече 6 загуби и 3 равенства. Поредицата започна с поражението с 0:1 от българския шампион у дома в реванша.

Снимка: Getty Images

Тази вечер Брайтън доминираше преди почивката, но трябваше да чака до 42', когато Жоао Педро откри резултата.

Съотношението на силите не беше по-различно и през втората част, а "чайките" стигнаха до втори гол в 53' чрез играещия под наем от Барселона Ансу Фати.

Победата е историческа за Брайтън - първа в европейските клубни турнири. С нея тимът на Роберто Де Дзерби прекъсна серия от 5 мача без успех.

В ранния двубой от група 2 Олимпик Марсилия спечели с 3:1 срещу АЕК Атина като домакин и вече е лидер с актив от 5 точки. Гръцкият гранд остава втори с 4, колкото има и Брайтън, докато Аякс е на дъното с 2.

В четвъртия кръг - на 9 ноември, Аякс приема Брайтън, а АЕК - Олимпик Марсилия.