Бенфика отпътува за Франция без титулярните си централни защитници Луизао и Есекиел Гарай за мача-реванш от осминафиналната фаза на Лига Европа срещу Бордо. Двамата лекуват контузии и няма да помогнат на "орлите" в опита им да опазят преднината си от 1:0 от първата среща в Лисабон. Втория епизод от португало-френския сблъсък ще гледаме пряко по bTV ACTION в четвъртък от 22:05 часа.

Преди седмица Бенфика записа чиста победа на "Ещадио да Луш" благодарение на стабилната си игра в защита, и в частност на представянето на Луизао и Гарай. Бразилецът и аржентинецът имат основна заслуга за това, че тимът е допуснал само един гол в последните си осем мача във всички турнири, в които участва. Сега обаче наставникът Жорже Жезуш е принуден да реорганизира отбраната си.

Именно на проблемите в защитата на португалския отбор разчитат французите, за да елиминират един от фаворитите в турнира. Бордо ще излезе на 'Стад Шабан Делмас" без уругвайския си нападател Диего Ролан. На линия обаче са пропусналите двубоя в Лисабон Анри Севе и Шейк Диабате. Последният донесе победата с 1:0 на "жирондинците" в мача срещу Бастия. По този начин бе прекратена серията от четири поредни шампионатни загуби на тима на Франсис Жило.

Поводи за оптимизъм на феновете на Бордо дава серията от 10 поредни домакински победи в евротурнирите. Ако елиминира френския отбор, Бенфика ще се класира за трети път на четвъртфинал в Лига Европа в последните четири години.