Рубин и Партизан излизат един срещу друг на стадион "Централний" в Казан, след като в първия кръг и двата отбора направиха равенства.

Шампионите на Русия от 2008 и 2009 година успяха да спечелят точка при гостуването си на фаворита в групата Интер след 2:2. Играчите на треньора Курбан Бердиев дори трябва да съжаляват за пропуснатия шанс за победа, след като на два пъти повеждаха на "нерадзурите", като във втория случай това се случи в 84-ата минута.

Партизан пък не успя да спечели домакинския си мач срещу аутсайдера Нефтчи (Баку) и сега ще трябва задължително да търсят положителен резултат при гостуването си в Русия. От началото на сезона в руското първенство Рубин се представя неубедително, редувайки силни и слаби мачове.

В последните си шест официални двубоя, отборът от Казан допусна три загуби, а през изминалия уикенд спечели гостуването си на Ростов с 4:0. В класирането след 10 кръга Рубин заема шеста позиция с актив от 18 точки.

Партизан от своя страна е лидер в първенството на Сърбия след отличен старт от шест победи и само едно поражение. Играчите на наставника Владимир Вермезович са в серия от осем официални мача без загуба, която се надяват, че ще продължи и след двубоя в четвъртък вечер.

За домакините от Рубин от основно значение е играта на полузащитника Натчо, който има шест гола от началото на сезона. С по три попадения пък до момента са се отличили Роман Ерьоменко и дошлият от Малага през лятото венецуелски нападател Хосе Рондон.

Нашето внимание е насочено повече към тима на Партизан, където основна фигура е националът Иван Иванов. До момента той има шест изиграни мача от началото на новия сезон, в които се е разписал два пъти. Основен голмайстор на "гробарите" е Стефан Шчепович, който има шест гола в седем мача.

Непредсказуемият сблъсък между Рубин и Партизан може да наблюдавате пряко в четвъртък, 4 октомври, от 19 часа ексклузивно на интернет платформата VOYO.BG.