Порто спечели първия епизод от иберийското дерби със Севиля от четвъртфиналите на Лига Европа. Португалският гранд победи с 1:0 в домакинския си мач, но определено може да съжалява, че приключва с толкова минимален аванс.

"Драконите" тотално надиграха съперниците си, като не отстъпиха инициативата в нито един момент от срещата, въпреки че я завършиха с десет души.

Единственият гол реализира капитанът на домакините Елиаким Мангала с глава в 31-ата минута след бърза комбинация след свободен удар и центриране отляво на Рикардо Куарежма.

Иначе футболистите на португалския тим уцелиха и две греди след удари на Дефур и Куарежма. В края на мача Фернандо пък получи куриозен червен картон изкарвайки си два жълт в една ситуация. Защитникът извърши нарушение за картон, но още преди да му бъде показан започна да спори с рефера Марк Клатенбърг, който пък на свой ред му показа на два пъти жълтия цвят и му посочи пътя към съблекалнята.

Все пак Порто успя да вземе чиста победа и добър аванс преди реванша в Испания, който ще е след седмица в Севиля.

:
  • 90+4'
  • 90+1'
    Куарежма стреля от свободен удар, нацели стената, но при втория си опит прати топката в страничната греда
  • 86'
    Фернандо от Порто си изкара два жълти картона накуп. Първо му бе показан заради нарушение, а след това и за реплика
  • 82'
    Вратарят на гостите Бето спасява удар на Гилас
  • 77'
    И Порто приключва със смените, Гилас заменя Варела
  • 75'
    Прекрасен шанс за Севиля, Бака нанесе удар, Фабиано спаси, а при добавката Гамейро направи сериозен пропуск
  • 74'
    Последна смяна за Севиля - Витоло влиза на мястото на Рейес
  • 72'
    Страхотен далечен шут на Кинтеро, който обаче не попада в целта
  • 70'
    Дефур отстъпва мястото си на Ерера в съттава на Порто
  • 69'
    Хосе Антонио Рейес от Севиля получава картон
  • 67'
    Страхотен и много труден удар от въздуха на Джаксон Мартинес, който обаче минава над вратата на гостите
  • 63'
    Двойна смяна в състава на Севиля - Ибора и Марин излизат, Фигейраш и Гамейро влизат
  • 61'
    Куарежма хубаво се освободи, за да нанесе удар, но шутът му бе крайно неточен
  • 57'
    Кинтеро сменя Карлос Едуардо в състава на Порто
  • 46'
  • 45+1'
    Бето спасява удар на Варела, имаше и рикошет от играч на гостите
  • 45+1'
  • 45'
    Страхотен шут на Дефур среща страничната греда на вратата на Севиля
  • 42'
    Джаксон Мартинес от Порто получава жълт картон
  • 37'
    Страхотно воле на Куарежма, което обаче е спасено от Бето
  • 31'
    ГООЛ! Порто повежда с 1:0 с гол с глава на Мангала след центриране отляво на Куарежма
  • 28'
    Мартинес за малко да си вкара автогол, след като вратарят на Порто Фабиано изби в него центрирана топка от свободен удар
  • 20'
    Неточен далечен удар на Дефур от Порто
  • 15'
    Морено от Севиля получава жълт картон
  • 3'
    Вратарят на Севиля Бето отразява удар на голмайстора на домакините Джаксон Мартинес