С гол в добавеното време Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до равенство 2:2 при гостуването си на Олимпик (Марсилия) в среща от група "С" на Лига Европа.

Французите доминираха през целия мач, но две грешки ги лишиха от победата. Така в 20-ата минута, в момент, в който оказваха натиск домакините допуснаха гол, след като Шейру реши да задържи топката в наказателното си поле, Аранго му я отне и веднага подаде към Ханке, който я засече за 0:1.

През второто полувреме обаче Олимпик стигна до обрат. В 54-ата минута Джоуи Бартън изравни директно от ъглов удар, а в 67-ата минута Джордан Аю направи хубав пробив и сам завърши за 2:1.

В добавеното време на мача, след центриране отдясно, французите обаче изпуснаха Хуан Аранго в наказателното поле, венецуелецът овладя топката, нагласи си я добре и реализира за 2:2, с което оформи и крайния резултат.

Така в класирането Борусия и Олимпик остават с равен брой точки, с по 5, но германците имат предимство в директните двубои и заема 2-ото място. Лидер е Фенербахче с 10 точки, след като победи АЕЛ (Лимасол) с 2:0 като домакин. Кипърският аутсайдер е последен с 1 точка.

:
  • 90+4'
  • 90+3'
    ГОЛ! Аранго изравнява в добавеното време. След центриране отдясно, венецуелецът бе оставен непокрит в наказателното поле и реализира за 2:2
  • 89'
    Картон за Брауерс от Борусия
  • 87'
    Последна смяна в мача, Джордан Аю отстъпва мястото си на Касим Абдала
  • 82'
    Каборе заменя Диавара в състава на домакините
  • 80'
    Пропуск на Фани след разбъркване пред вратата на гостите
  • 74'
    Двойна смяна в състава на гостите - Де Камарго влиза на мястото на Ханке, Джака заменя Маркс
  • 73'
    Малко след като се появи в игра Млапа получава и жълт картон за симулация
  • 71'
    Млапа влиза на мястото на Херман в състава на Борусия
  • 68'
    Първа смяна в мача. Матийо Валбуена заема мястото на Морган Амалфитано в състава на Олимпик
  • 67'
    ГОЛ! Олимпик прави обрат с гол на Джордан Аю, който проби отляво, навлезе през центъра без никой да го спре и вкара за 2:1
  • 58'
    Картон за Ханке от Борусия
  • 55'
    Картон за Андре Аю
  • 54'
    ГОЛ! Джоуи Бартън изравнява с гол директно от ъглов удар
  • 45+2'
  • 45+1'
  • 40'
    Ханке проби през центъра, мина двама защитници на Олимпик, след което реши да стреля от границата на наказателното поле, но неточно
  • 37'
    Първи картон и за германците, получава го Херман за нарушение срещу откъсващия се Реми
  • 31'
    Нервни моменти за французите, Реми също с картон, след като фаулира вратаря на гостите Тер Стеген
  • 30'
    Втори картон за футболист на домакините, получава го Диавара заради нарушение срещу Маркс
  • 22'
    Първи жълт картон в мача, получава го Амалфитано от Олимпик
  • 20'
    ГОЛ! Борусия повежда в резултата. Груба грешка на Шейру вътре в наказателното поле, Аранго му отне топката, подаде на Ханке, който реализира за 0:1
  • 15'
    Вратарят на гостите Тер Стеген увисна след корнер, Реми стреля с глава, но защитникът Вент изчисти от голлинията
  • 13'
    Хубава атака на Борусия, Херман бе изведен зад отбраната на домакините, но накрая се засуети и не можа да нанесе удар