на живо

Може и без реванш: Гол номер 1000 в ерата на Юрген Клоп (РЕЗУЛТАТИ)

5:1 срещу Спарта Прага, отмениха гол на Салах

Ливърпул разгроми с 5:1 Спарта Прага в първи 1/8-финал между двата отбора в Лига Европа.

Тимът от града на "Бийтълс" имаше нужда от само 6 минути, за да поведе в чешката столица. Това се случи с точно изпълнена дузпа от страна на Макалистър.

Специалният гол обаче тепърва предстоеше. В 25' Дарвин Нуниес сътвори истински шедьовър, с който отбеляза попадение номер 1000, откакто Юрген Клоп пое отбора през 2015-а.

Уругваецът се разписа в четвърти пореден мач на тима си и не пропусна да го направи отново с прецизно изпълнение в добавеното време на първата част.

Автогол на Конър Брадли намали преднината на мърсисайдци, но само за кратко, тъй като Луис Диас направи 4:1 още преди да е изтекъл час игра.

След двумесечно отсъствие, Мохамед Салах се завърна в игра и вкара гол, но той беше отменен след разглеждане със системата за видеоарбитраж.

Все пак гостите стигнаха до пето попадение чрез Доминик Собослай в продължението на двубоя.