Марибор - Уигън 2:1

Словенският Марибор се калсира за следващата фаза на Лига европа, след като в последния си мач от група "D" се наложи над Уигън с 2:1. Преди срещата домакините бяха на последна позиция, но след загуба на Зулте Варегем от Рубин и успеха над Уигън се изравниха по точки с белгийците. Марибор се класира с по-добър резултат от директните двубои.

Двубоят започна много лошо за домакините, които допуснаха гол от дузпа в 41-ата минута след точен удар на Гомес, но в следващата минута МакКен от Уигън получи червен картон за нарушение в наказателното поле

Марибор изравни с гол на Мезга, който пропусна дузпата, но при добавката бе точен. През втората част Филипович вкара победен гол в 59-ата минута. Драмата стана пълна, след като Мертел от домакините получи червен картон, но неговите съотборници удържаха победата.

Зулте - Варегем - Рубин (Казан) 0:2

Зулте-Варегем изпусна невероятен шанс да продължи напред в Лига Европа, след като загуби като домакин от Рубин (Казан) с 0:2. Белгийският тим се нуждаеше само от точка, но задържа нулево равенство само до 79-ата минута, когато гостите откриха чрез Начо от дузпа. В 85-ата минута всичко бе решено с втори гол за Рубин, а негов автор бе Рондон.