Лудогорец може да се каже, че извади късмет и изтегли добър жребий за груповата фаза на Лига Европа. Съперници на българския шампион в група 2 ще бъдат ПСВ Айндховен, стария познайник Динамо (Загреб) и Черноморец (Одеса).

Българският тим бе поставен в последната четвърта урна, като в класацията по коефициент на отборите, участващи в жребия бе предпоследен, единствено пред казахстанския Шахтьор (Караганда).

Може да се окаже, че разградчани определено извадиха късмет, тъй като се получиха някои доста интригуващи групи. В една от тях е замесен капитана на националния ни отбор Ивелин Попов, който с неговия Кубан ще има за съперници Валенсия, Суонзи и Санкт Гален.

Лудогорец се размина и с групи, в които можеше да се падне със Севилия, Фрайбург и Ещорил или пък Лион, Бетис и Витория (Гимараиш).

Все пак задачата за Лудогорец изобщо не е лека, но все пак изглежда има реален шанс за едно от първите две места, които ще дадат право на участие във фазата на елиминациите.

ПСВ Айндховен е добре известно име. Както Лудогорец, холандският гранд участва в Лига Европа, след като отпадна в плейофния кръг на Шампионската лига. "Филипсите" отстъпиха на Милан след 1:1 и 0:3. Преди това пък отстраниха белгийския Зулте Варегем след 2:0 и 3:0. През миналата година ПСВ завърши на второ място в холандското първенство.

Динамо (Загреб) през миналата година отстрани Лудогорец в Шампионската лига с голове в последните минути и на двете срещи, но сега хърватите изглеждат в доста по-лошо състояние. Динамо този път не успя да стигне до плейофа на най-силния турнир и в плейофния кръг отпадна от Аустрия (Виена) след домакинска загуба с 0:2, която доведе до треньорска смяна, и победа като гост с 3:2. Преди това хърватският тим бе отстранил молдовския Шериф с общ резултат 4:0 и люксембургския Фола Еш с общо 6:0.

Най-непознатият от съперниците е Черноморец (Одеса). Безспорно той не бива да бъде подценяван, тъй като идва от силното в момента украинско първенство, чиито представители се представят доста добре в континенталните надпревари през последните години. Черноморец стигна до Европа като финалист за Купата на Украйна, която бе спечелена от шампиона Шахтьор. През миналия сезон тимът от Одеса завърши шести в местното първенство, а в момента заема четвърта позиция след седем кръга. В Лига Европа Черноморец започна от втория кръг. Първо победи молдовския Дачия след 2:0 и 1:2, след това се справи с Цървена звезда след 3:1 и 0:0, а в плейофа отстрани албанския Шкендербеу след дузпи, които се наложиха след разменени домакински победи от по 1:0.

Мачовете от груповата фаза на Лига Европа започват на 19 септември. Пълният жребий за групите може да ВИДИТЕ ТУК!