Борусия (Мьонхенгладбах) и Лацио сътвориха истинско шоу и направиха равенство 3:3 в първа среща от 1/16-финалите на Лига Европа.

Водачеството в мача постоянно се сменяше, германците вкараха 2 гола след 80-ата минута, а в крайна сметка италианците стигнаха до равенство в добавеното време.

Двубоят бе определен по прост начин от треньора на римляните Владимир Петкович – "луд мач".

"Това бе луд мач, особено в края. Ние доминирахме в големи части от двубоя и съм щастлив, че показахме хубав футбол през всичките 90 минути. Показахме много характер и се борихме до последния момент.

Радвам се, че виждам преобразен Лацио в сравнение с това, което видях преди няколко месеца. Ние сме живи, играем добър футбол и се надявам да покажем същата игра в реванша, и с помощта и на нашите фенове да притиснем съперника, и да победим", коментира Петкович.