Поредното дерби в най-интересната първа група на Лига Европа ще противопостави отново английския гранд Ливърпул и втория в руското първенство Анжи (Махачкала).

Преди две седмици на "Анфийлд" "червените" стигнаха до труден успех с 1:0, сега в Москва задачата им ще е още по-сложна, тъй като мениджърът Брендън Роджърс не взе в групата за двубоя по-голямата част от звездите си.

Двубоят ще се играе на стадион "Локомотив" в Москва и ще сложи край на отличната серия на един от двата отбора. Анжи спечели последните си четири домакински мача в Европа, при това без да допусне гол, докато Ливърпул победи и в трите си гостувания през този сезон. Освен това мърсисайдци никога не са губили мач от груповата фаза на купата на УЕФА и Лига Европа като постижението им е три равенства и една победа.

Ливърпул е лидер в първа група на турнира с актив от седем точки, Анжи и Удинезе разделят втората позиция с по четири, а последен с три е отборът на Йънг Бойс. В другия двубой швейцарците гостуват на Удинезе след изненадващата си победа преди две седмици.

Двубоят Анжи – Ливърпул можете да наблюдавате пряко по bTV Action в четвъртък (8 ноември) от 19:00 часа, a студиото започва в 18:30. Срещата може да наблюдавате и онлайн на VOYO.bg