Левски стартира юбилейния си сезон много слабо като завърши 0:0 срещу казахстанския Иртиш (Павлодар).в първия си  мач от 1-ия квалификационен кръг в турнира Лига Европа.

Двубоят на стадион Георги Аспарухов започна с натиск на Левски, който още в 4-ата минута можеше да открие резултата, но удар с глава от 2-3 метра на Жоао Силва бе спасен от стража на гостите.

Надмощието на домакините продължи в следващите минути, но до чисти голови положения не се стигна. В 17-ата минута Дъстли Мюлдер остана на удобна позиция, но ударът му бе много неточен.

В 24-ата минута Гаджев стреля опасно топката мина близо до страничния стълб, а малко след това Гари Родригес пропусна отблизо.

Опитите на Левски да стигне до попадение продължиха, но игращия предимно в защита отбор на Иртиш успяваше да предотврати опасности пред своята врата.

Последното по-добро положение за "сините" преди почивката пропусна Силва, който получи добро центриране от Велев, но стреля много неточно с глава.

Втората част започна отново с по-активна игра на Левски, а първата опасност пред Котляр дойде от силен удар на Велев, който стража на Иртиш спаси.

Треньорът на "сините" Митов направи две смени в състава си с опит да промени събитията на терена Де карвальо замени Силва, младия Вутов влезе на мястото на Гаджев.

В 69-ата минута гостите пропуснаха отлична възможност да изненадат съперника си, но останалият на добра позиция в наказателното поле Бакаев стреля в страни от страничния стълб на Илиев.

Така се стигна до 77-ата минута, когато след центриране на Бру Карвальо бе повален от Кулибали и съдията отсъди дузпа. фауираният сам изпълни наказателният удар, който бе спасен от Котляр.

В 82-ата минута влезлият като резерва Рамон Лопес отправи много опасен удар, но и този път топката не намери целта. В следващата атака Илиев трябваше да се намесва след силен удар на Чичулин.

В 88-ата минута хубав пробив на Родригес завърши с подаване към Бру, който стреля опасно от границата на наказателното поле, но отново неточно.

Така Левски не успя да стигне до победа срещу посредствения отбор на Иртиш и ще се надява да се представи по-успешно на реванша в казахстан след седмица.

Вижте съставите на двата отбора:

Левски: Пл. Илиев, Мюлдер, Везалов, Ангелов, Пинто, Велев, Бру, Рамос (81-Лопес), Гаджев (60-Вутов), Родригес, Силва (53 - Де Карвальо)

Иртиш: Котляр, Халмуратов, Кулибали, Кучера, Шомко, Мухутдимов, Говедарица, Шабалин (21- Чичулин), Юрин, Мурзойев (93 - Струков), Бакаев (90 - Чернишов)

--------------------------------------------------------------------------------