Леванте и Рубин не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в първия 1/8-финал помежду си от Лига Европа. Двата тима завършиха срещата с по 10 души на терена, домакините удариха една греда, а гостите на два пъти нацелиха гредите.

Испанците играха много по-активно и изпуснаха доста възможности за гол, но в края на мача можеха да бъдат наказани за пропуските си, след като руснаците на два пъти не успяха да вкарат от отлични контраатаки.

Така всичко ще се реши в мача-реванш в Москва след седмица.

Ето и как се разви двубоят минута по минута:

:
  • 90+4'
  • 90'
    Четири минути добавено време
  • 89'
    Нова греда! Рубин удря втора греда в последните минути на мача, Натхо не успя да се разпише
  • 89'
    Жълт картон за Хуанфран
  • 87'
    Жълт картон за Маркано
  • 84'
    Треньорът на Рубин Курбан Бердиев извършва втора смяна - Владимир Дядюн влиза на мястото на Рондон
  • 83'
    Греда! Рондон можеше да вкара шокиращ гол в полза на Рубин, но нацели напречната греда след удар с глава
  • 80'
    Рубен Гарсия отстъпва мястото си на Хуанлу
  • 79'
    Хубав удар на Обафеми Мартинс фронтално срещу вратата, Рижиков обаче имаше отлична видимост, хвърли се наляво и спаси
  • 68'
    Педро Риос заменя Папе Диоп
  • 64'
    Жълт картон за капитана на Рубин Шаронов
  • 62'
    Баркеро стреля от воле от границата на наказателното поле, но топката пак минава над вратата
  • 54'
    Директен червен картон за Мичел, който бе на път да счупи крака на Карадениз
  • 53'
    Смяна за Рубин - Алан Касаев излиза от игра, на негово място се появява Виталий Калешин
  • 52'
    Малко странен червен картон за Ансалди, Рубин остава с 10 души
  • 48'
    Нов добър шанс за откриване на резултата - Мичел засече с глава центриране отдясно, топката обаче мина малко над напречната греда
  • 46'
  • 45+1'
    Отличен шанс за гол, вратарят Рижиков обаче като по чудо спаси на два пъти вратата си след удари отблизо
  • 45+1'
  • 45'
    Една минута добавено време
  • 42'
    Картон за Ерьоменко, който фаулира Мичел в центъра на терена
  • 35'
    Рондон стреля опасно от малък удар, вратарят Навас спаси
  • 27'
    Жълт картон за Кристиан Ансалди, който фаулира грубо откъсващия се Педро Лопес
  • 15'
    Рубен Гарсия също опита удар към Рижиков, гол обаче пак няма
  • 9'
    Обафеми Мартинс стреля към вратата на Рубин, вратарят Рижиков плонжира и спаси
  • 3'
    Греда! Байестерос стреля с глава след центриране от корнер, топката рикошира в напречната греда