Лацио се класира за 1/16-финалите на турнира Лига Европа след нулево равенство с Тотнъм на полупразния "Олимпико" в Рим.

Реферът Фернандо Тейшейра не зачете гол на Гарет Бейл в 5-ата минута заради засад, която обаче бе много съмнителна.

Лацио пък имаше повече положения, като много пропуски направиха Игор Козак и Ледесма.

Тотнъм пък ще се бори за място в следващата фаза с Панатинайкос и Марибор.

:
  • 90'
  • 85'
    Сиани стреля с глава, но Лорис изби и отново се отличи с добра намеса
  • 85'
    Жълт картон за Серджо Флокари
  • 79'
    Двойна смяна в Лацио - Лулич е заменен от Кандрева, а Козак от Флокари
  • 76'
    Последна смяна за Тотнъм - Керъл отстъпва мястото си на Дембеле
  • 75'
    Жълт картон за Ян Вертонген
  • 72'
    Пряк свободен удар за Лацио. Ледесма праща топката на метри от сглобката на вратата
  • 69'
    Едерсон заменя Ернанес в тима на Лацио
  • 66'
    Козак отново на добра позиция, но Лорис лови
  • 63'
    Двойна смяна за Тотнъм - Дефоу сменя Демпси, а Ленън - Сигурдсон
  • 61'
    Нов невероятен пропуск на Козак, който не насочи топката в опразнения от Йорис ъгъл
  • 46'
  • 45'
  • 31'
    Нов пропуск на Козак с глава
  • 27'
    Невероятен пропуск на Игор Козак, който от отлична позиция не успява да преодолее вратаря Уго Йорис
  • 22'
    Страхотно изпълнение на Гарет Бейл. Той стреля отдясно, но Маркети се отличи с много добра намеса
  • 18'
    Греда за Лацио! Вратарят на Тотнъм Йорис изби с доста голямо усилие един удар на Ледесма в гредата и предотврати гол във вратата си
  • 16'
    Първата добра ситуация за домакините - Лулич сттеля силно, но топката преминава над гредата
  • 5'
    Гарет Бейл вкара гол, но съдията не го зачете заради засада. На повторенията обаче се видя, че такава няма