Лацио се наложи трудно над Цюрих с 1:0 в мач от група "D" на Лига Европа с гол на влезлия като резерва Кристиян Броки.

В първите минути домакините от Лацио започнаха двубоя много активно, но постепенно гостите успяха да изравнят играта. Най-чистото положение за "орлите" пропусна Кана, който от границата на наказателното поле стреля силно, но Леони успя да спаси.

Двубоят на "Стадио Олимпико" продължи равностойно, като положения пред двете врати липсваха.

През втората част треньорът на Лацио направи две промени като на мястото на Клозе пусна в игра Сисе, а Броки замени Лулич.

В следващите минути натискът на домакините се увеличи и положенията пред врата на Леони зачестиха. В 58-ата минута Ледесма стреля опасно, но топката мина на сантиметри от страничния стълб. В 62-ата минута Сисе подаде технично към Броки, който с прецизен удар откри резултата 1:0 за Лацио.

След попадението домакините продължиха да играят по-активно, като на два пъти Джибрил Сисе пропусна удобни възможности да удвои преднината.

Ето съставите на двата отбора:

Лацио: Маркети, Диас, Диаките, Раду, Заури, Лулич, Ледесма, Кана, Скули, Роки, Клозе

Цюрих: Леони, Тейшера, Родригес, Кох, Беда, Зуаги, Егертер, Джурич, Алфонс, Чихауи, Мехмеди